County Singles 2018

Preliminary  Round Play by Friday 22nd June

Challengers choice of green in this round only


1. M.Atkins (Ledbury)          v      2. G.Williams (Ross)


1st Round Sunday 24th June – 10 a.m.


Green – Kingsland


   2. G.Williams (Ross)        v      3. D.Tantrum (Eardisland)

   4. J.Wear (Hereford)         v      5.  J.Miller (St.Martins)

   6. R.Atkins (Ledbury)       v      7. C.Walters (Bodenham)

   8. M.Smith (Ross)           v      9. J.Knowles (St.Martins)


Green – Eastnor

10.  P.Middleton (Ross)        v     11. J.Watkins (Ross)

12.  R.Bithell (Kington)         v     13. D.Palmer (Ross)     

14.  A.Tandler (Brimfield)      v      15. J.Scamp (Kingsland)

16.  D.Holmes (Ledbury  )     v     17. M.Holmes (Ledbury)

 
Green – Kington


18. C.Handscombe (Weobley)  v  19. D.Hall (Bodenham)

20. R.Loveridge (Eastnor)      v     21.  K.Mowbray (Ledbury)

22. R.Bell (Aston Ingham)     v     23. J.Gresham (Kingsland)

24. S.Jones (Ross)               v     25. M.Ehrler (Bulmers)


Green – Ross-On-Wye


26. M.Griffiths  (Ledbury)       v     27. J.Woakes (Aston Ingham)

28. K.Caldicott (St.Martins)   v    29. S.Beale (Brimfield)    

30. T.Holmes (Ledbury)         v    31.  D.Magnes (Ross)

32. H.Watkins (Ross)            v    33. D.Lambert (Ross)


2nd Round. Friday 29th June – 6.15 p.m.

 Green – Leominster

  1.  - 3.   v 4. - 5.

  6.  - 7.   v 8. - 9.

10. - 11   v 12. - 13.

14. - 15.  v 16. - 17.

 
Green – Kington


18. - 19.   v 20. - 21.

22. - 23.   v  24. - 25.

26. - 27.   v  28. - 29.

30. - 31.   v  32. – 33.

 
Quarter Final Sunday 1st July – 10 a.m.



Green – Eastnor

  1.-  5.      v    6. - 9.

10. - 13.    v    14.-17.

18. - 21.    v    22.- 25.

26. - 29.    v    30.- 33.

 
Semi Final Tuesday 10th July – 6.15 pm


Green– TBA


 1. - 9.    v   10. - 17. 

 18. - 25. v 26. - 33.

Final Sunday 15th July,2018 at Weobley BC

Backup Finals Day Saturday 14th July, 2018 at Weobley







BOWLING IS FOR ALL AGES
Community Web Kit provided free by BT